Konferencja Naukowa PTG

W dniach 13-16 września w Żarkach-Letnisko odbędzie się XXI konferencja naukowa Sekcji Paleontologicznej Polskiego Towarzystwa Geologicznego. Tematem przewodnim konferencji będą "Kopalne biocenozy w czasie i przestrzeni". Przez dwa dni odbywać będą się dyskusje naukowe, referaty i sesje posterowe, natomiast kolejne dwa dni wycieczki terenowe.

Uniwersystet Opolski reprezentować będą: dr hab. Adam Bodzioch prof. UO oraz studenci Edward Złotkowski i Kamil Gądek, którzy wspólnie wygłoszą referat na temat:

"Paleohistologia wybranych kości płazów i gadów triasowych z nagromadzenia w Krasiejowie."

Dr hab. Adam Bodzioch wygłosi także dwa referaty których współautorką jest dr Monika Kowal-Linka z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tematy tych referatów to:

"Podstawowe cechy diagenetyczne wybranych kości płazów i gadów z nagromadzenia w Krasiejowie."

oraz

"Nietypowo wykształcone ichnoskamieniałości Rhizocorallium z dolnego wapienia muszlowego (stanowisko w Żyglinie)."

Więcej informacji na temat konferencji na stronie internetowej:

Zakład Paleobiologii
Katedra Biosystematyki