Młodzi w Paleontologii VIII - wiadomości

Data dodania: 2016-10-19 16:50:50

Szanowni Uczestnicy,

Konferencja ,,Młodzi w Paleontologii VIII” już za miesiąc! Zarezerwowaliśmy dla Was miejsca noclegowe (pokoje 2- i 3-osobowe) w akademikach Uniwersytetu Opolskiego. Obecnie gwarantujemy nocleg dla 20 pierwszych chętnych osób, które się zgłoszą pod adresem paleontologia@uni.opole.pl. Uprzejmie prosimy również o pilne potwierdzenie uczestnictwa w Konferencji.

Przygotowaliśmy także małą wycieczkę paleontologiczną przez Opole w drugim dniu trwania Konferencji kończącą się w Kamieniołomie Odra (turon). Można tam znaleźć nie tylko inocermy czy wielkie amonity, ale także zęby morskich rekinów czy plezjozaurów. Zapraszamy serdecznie na bezpłatna wycieczkę w sobote 19.11. w godzinach od ok. 13.30 do 16.00, a także prosimy o zapisywanie sie drogą mailową (paleontologia@uni.ople.pl).

Przypominamy również o możliwości zakupu koszulki z logo Konferencji!!!

Serdecznie pozdrawiamy,

Komitet Organizacyjny

+ więcej

Wydłużenie terminu rejestracji i nadsyłania abstraktów

Data dodania: 2016-09-20 15:01:33

Szanowni Państwo,

ze względu na spore zainteresowanie Konferencją, wydłużamy termin rejestracji i nadsyłania abstraktów do dnia 30.09.2016.

Dodatkowo istnieje możliwość nabycia koszulki z logo Konferencji –zainteresowanych prosimy o wysłanie informacji na adres mailowy: paleontologia@uni.opole.pl wraz z rozmiarem koszulki do dnia 15.10.2016. Koszt koszulki uzależniony jest od ilości chętnych (ok. 20 zł, płatność przy odbiorze).

Zapraszamy serdecznie,

Komitet Organizacyjny

Fossilhunting 2016

Data dodania: 2016-07-25 13:41:42

Again the season was a pleasure! A lot of warm greetings from Opole team to the whole group from Belgium and Netherlands! Thanks for coming! Welcome again. Our special thanks to Jeroen Van Woensel and Anthonie Hellemond!

Drugi Komunikat - Młodzi w Paleontologii VIII

Data dodania: 2016-04-29 18:03:32

Szanowni Państwo!

Chcemy poinformować Państwa, że z dniem 1.05. zostanie otwarta rejestracja na ósmą edycję Konferencji Młodzi w Paleontologii, która odbędzie się na Uniwersytecie Opolskim. Od tego dnia możecie Państwo także dokonywać opłat konferencyjnych. Prosimy o dokładne przeczytanie Drugiego Komunikatu, ponieważ zostały przedstawione w nim wytyczne dla Autorów, a także zostały wprowadzone zmiany w terminarzu.

Życzymy słonecznego, pogodnego i udanego "długiego weekendu majowego"!

Komitet organizacyjny

Młodzi w Paleontologii VIII

Data dodania: 2016-03-11 16:43:04

Szanowni Państwo!

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną, ósmą już edycję, Konferencji Młodzi w Paleontologii, która odbędzie się w tym roku w dniach 18-19 listopada w Opolu!

WYKOPALISKA W KRASIEJOWIE 2015

Data dodania: 2015-03-30 12:22:11

ogloszenie.pdfFormularz-zgloszeniowy-kandydata-na-kurs.pdfUmowa.pdf

Wykopaliska 2014

Data dodania: 2013-04-08 11:47:58

obraz - Recrecreation_Symbols.Par.79503.File.80.80.1.jpg

Instytut Paleobiologii PAN, Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Opolski

serdecznie zapraszają do udziału w Studenckim Obozie Poszukiwawczym, który odbywa się jak co roku na stanowisku dokumentacyjnym "TRIAS" w Krasiejowie. Podobnie jak miało to miejsce w latach poprzednich, tak i w tym roku będziemy odkrywać świat zwierząt i roślin sprzed ponad 200 milonów lat. Jak zawsze zapewniamy bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie.

Tegoroczne wykopaliska odbędą się według poniższego harmonogramu:

29.06 - 12.07 (Uniwersytet Opolski)

13.07 - 02.08 (Uniwersytet Opolski)

03.08 - 16.08 (Uniwersytet Warszawski)

17.08 - 30.08 (Uniwersytet Warszawski)

Zgłoszenie (list motywacyjny, uczelnia, rok studiów, kierunek studiów i dane kontaktowe) na turnusy Uniwersytetu Opolskiego proszę przesyłać do pana mgr Jakuba Kowalskiego na adres: kahless@interia.pl do końca kwietnia, liczba miejsc ograniczona, więc pod koniec maja powiadomimy wszystkich czy zostali przyjęci. Proszę również aby wiadomość zawierała informację o preferowanym turnusie.

Konferencja Naukowa PTG

Data dodania: 2010-09-10 09:59:58

W dniach 13-16 września w Żarkach-Letnisko odbędzie się XXI konferencja naukowa Sekcji Paleontologicznej Polskiego Towarzystwa Geologicznego. Tematem przewodnim konferencji będą "Kopalne biocenozy w czasie i przestrzeni". Przez dwa dni odbywać będą się dyskusje naukowe, referaty i sesje posterowe, natomiast kolejne dwa dni wycieczki terenowe.

Uniwersystet Opolski reprezentować będą: dr hab. Adam Bodzioch prof. UO oraz studenci Edward Złotkowski i Kamil Gądek, którzy wspólnie wygłoszą referat na temat:

"Paleohistologia wybranych kości płazów i gadów triasowych z nagromadzenia w Krasiejowie."

Dr hab. Adam Bodzioch wygłosi także dwa referaty których współautorką jest dr Monika Kowal-Linka z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tematy tych referatów to:

"Podstawowe cechy diagenetyczne wybranych kości płazów i gadów z nagromadzenia w Krasiejowie."

oraz

"Nietypowo wykształcone ichnoskamieniałości Rhizocorallium z dolnego wapienia muszlowego (stanowisko w Żyglinie)."

Więcej informacji na temat konferencji na stronie internetowej:

Zakład Paleobiologii
Katedra Biosystematyki